Zakres działalności

Co może zaoferować pracownia CON-BUD Piotr Bednarek

Nasza pracownia specjalizuje się w projektowaniu konstrukcji budowlanych ale wykonuje również usługi kompleksowego projektowania budynków. Aby zapewnić właściwą zawartość i jakość naszych projektów współpracujemy z rzeczoznawcami i projektantami innych jednostek projektowych. Zapewniamy zwłaszcza wymagane opracowanie projektów branży instalacji sanitarnej, elektrycznej, drogowej. Projekty opracowujemy zespołowo. 

Projekty budowlane i wykonawcze:
Projektowanie, model konstrukcji budynku

– budynków użyteczności publicznej: biurowych, usługowych
– budynków mieszkalnych wielorodzinnych
– budynków mieszkalnych jednorodzinnych 
– obiektów magazynowych, przemysłowych, gospodarczych, rolniczych
– budynków garażowych, garaży podziemnych
– niektórych budowli
– rozbudowy lub przebudowy obiektu budowlanego

^ projekty budowlane
^ projekty wykonawcze konstrukcji budowlanych
^ projekty wielobranżowe architektoniczno-budowlane
^ projekty warsztatowe konstrukcji stalowych
^ koncepcje projektowe
^ obliczenia statyczne i stanów konstrukcji budowlanych wg Polskich Norm PN-B lub wg Eurokodów, norm PN-EN.

Pracownia pomaga w uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy lub uzyskuje w imieniu inwestora wszystkie wymagane formalności włącznie z pozwoleniem na budowę albo zgłoszeniem. Mapa do celów projektowych może być wykonana przez współpracującego z nami geodetę, zaś opinia geotechniczna (badanie gruntu) przez sprawdzoną firmę geotechniczną.

Projektowane przez nas budynki są nowoczesne, energooszczędne i użyteczne. Dokładamy wszelkich starań aby projektowane przez nas obiekty spełniały wymagania klienta.

Wykonujemy oceny, opinie i ekspertyzy techniczne.

Nasz projektant wykonuje funkcję inspektora nadzoru autorskiego na życzenie inwestora lub gdy jest nałożony taki obowiązek w decyzji o pozwoleniu na budowę. 

Posiadamy niezbędne uprawnienia wykonawcze w zakresie architektury i konstrukcjiNa Twoje życzenie, zwłaszcza dla zaprojektowanego przez nas obiektu, będziemy pełnić funkcję kierownika budowy (dot. mniejszych budów).

Jeśli w związku z budową zagubisz się w gąszczu przepisów takich, jak Prawo budowlane, ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, normy budowlane albo staniesz wobec trudności, które wydają się niemożliwe do rozwiązania, proponuję z naszej strony doradztwo techniczne oraz w zakresie zagadnień prawnych

Posiadamy profesjonalne oprogramowanie umożliwiające również projektowanie w 3D z wykorzystaniem technologii BIM; tj. Robot Structural Analisis, Allplan, Revit, Auto-CAD, ASD, BIK, RM-Win, Master, Expert, ABC Płyta.

Obszar działalności obejmuje Poznań i okolice, teren woj. wielkopolskiego oraz zachodniej i centralnej Polski. Nie wykluczamy jednak wykonywania projektów na pozostałym obszarze naszego kraju lub EU.

Projekty wyceniamy indywidualnie, w odpowiedzi na zapytanie. Cena uzależniona jest od zakresu i stopnia skomplikowania projektu, rodzaju obiektu budowlanego oraz specyfikacji zamawiającego. Cena za projekt standardowo nie obejmuje nadzoru autorskiego (ok. 15% wartości projektu lub stawka za wizytę).

Napisz e-mail z zapytaniem.  Odpowiemy, doradzimy, wyjaśnimy i pomożemy w razie potrzeby. Dobry plan to podstawa. Nie zwlekaj, jest dobra pogoda na budowanie!

loading