Zakres działalności

Co może zaoferować CON-BUD Piotr Bednarek? Nasza pracownia projektowa może zaoferować usługi kompleksowego projektowania budynków i konstrukcji budowlanych. We własnym zakresie zajmujemy się projektowaniem architektonicznym i konstrukcyjnym. Aby zapewnić właściwą zawartość i jakość naszych projektów współpracujemy z rzeczoznawcami i projektantami innych jednostek projektowych. Zapewniamy zwłaszcza wymagane sprawdzenie projektów oraz opracowanie projektów branży instalacji sanitarnej, elektrycznej, drogowej. Projekty opracowujemy zespołowo. 

Projekty budowlane i wykonawcze:
Projektowanie, model konstrukcji budynku

– budynku mieszkalnego jednorodzinnego (projekt indywidualny lub adaptacja)
– budynku mieszkalnego wielorodzinnego
– budynków: biurowego, usługowego, magazynowego 
– obiektu przemysłowego, gospodarczego, garażu, rolniczego
– niektórych budowli
– rozbudowy lub przebudowy obiektu budowlanego

^ wielobranżowe architektoniczno-budowlane
^ konstrukcji budowlanych
^ wykonawcze
^ koncepcje projektowe
^ obliczenia statyczne i stanów konstrukcji budowlanych

Pracownia pomaga w uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy lub uzyskuje w imieniu inwestora wszystkie wymagane formalności włącznie z pozwoleniem na budowę albo zgłoszeniem. Mapa do celów projektowych może być wykonana przez współpracującego z nami geodetę, zaś opinia geotechniczna (badanie gruntu) przez sprawdzoną firmę geotechniczną.

Projektowane przez nas budynki są nowoczesne, energooszczędne i użyteczne. Dokładamy wszelkich starań aby projektowane przez nas obiekty spełniały wymagania klienta.

Oceny, opinie i ekspertyzy techniczne,  są również przez nas wykonywane. 

Projektant wykonuje funkcję inspektora nadzoru autorskiego na życzenie inwestora lub gdy jest nałożony taki obowiązek w decyzji o pozwoleniu na budowę. 

Oferujemy pełnienie funkcji  inspektora nadzoru inwestorskiego. Posiadamy odpowiednie uprawnienia wykonawcze w zakresie architektury i konstrukcji. Na Twoje życzenie, zwłaszcza dla zaprojektowanego przez nas obiektu, będziemy pełnić funkcję kierownika budowy (dot. mniejszych budów).

Jeśli w związku z budową zagubisz się w gąszczu przepisów takich, jak Prawo budowlane, ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, normy budowlane albo staniesz wobec trudności, które wydają się niemożliwe do rozwiązania, proponuję z naszej strony doradztwo techniczne oraz w zakresie zagadnień prawnych

Posiadamy profesjonalne oprogramowanie umożliwiające projektowanie w 3D z wykorzystaniem technologii BIM, tj. Autodesk Building Design Suite Ultimate ( Revit, Auto-CAD, Robot, ASD) oraz dodatkowo oprogramowanie typu CAD, BIK, program RM-WIN i Plato.

Obszar działalności obejmuje Poznań i okolice, teren woj. wielkopolskiego oraz zachodniej i centralnej Polski. Nie wykluczamy jednak wykonywania projektów na pozostałym obszarze naszego kraju.

Ceny ustalamy indywidualnie w odpowiedzi na zapytanie. Cena za projekt standardowo nie obejmuje nadzoru autorskiego. Cena zależy od danego obiektu i zakresu zlecenia. Staramy się aby była atrakcyjna.

Napisz e-mail z zapytaniem.  Odpowiemy, doradzimy, wyjaśnimy i pomożemy w razie potrzeby. Nie zwlekaj, jest dobra pogoda na budowanie! Dobry plan to podstawa.

loading